Hledat v textu
Hledat podle kategorie

Něco jsem ve zkratu napsal na sociální sítě, chytla se toho jedna paní s kterou jsem vedl konverzaci přes Facebook. Bohužel jak jsem byl rozčilený, tak jsem ji napsal něco, co se jí dotklo. Vše mám vyfocené. Zasílám vám snímky obrazovek z celou diskusí. Kdyby k něčemu mělo dojít zajímalo by mě, jestli jsem opravdu toho napsal tolik z právního hlediska, že by to mohla být pomluva nebo jestli to není tak vážné. Zvažuji, že bych se paní omluvil a příspěvky vymazal.

Podle zaslaných snímků obrazovek se v diskuzi v komentářích na Facebooku víceméně osočujete navzájem. Toto by nebylo orgány činnými v trestním řízení posuzováno jako pomluva. Takovýto typ komunikace na internetu lze obecně podřadit pod nenávistné projevy na internetu (tzv. “hate crimes“), do čehož spadá větší množství různých trestných činů, tedy nejenom trestný čin pomluvy.

Určitě v tomto případě neuděláte chybu, pokud pokud se paní do diskuze nyní omluvíte a ty problematické komentáře odstraníte nebo upravíte. I pokud by už policie měla tyto komentáře zadokumentované, jejich následné odstranění (nebo úprava) a omluva by byla významnou polehčující okolností. To i s přihlédnutím k tomu, že jste tyto komentáře napsal v chvilkovém rozčilení z průběhu komunikace.

Nicméně podle obsahu diskuze by podle mého názoru tato komunikace neměla být trestně postižitelná. Přinejhorším tato komunikace mohla být posuzována jako přestupek.

Lze doporučit do budoucna být v těchto diskuzích opatrnější a důkladně si nejdříve promyslet jak na příspěvky jiných osob vhodným způsobem reagovat.

Pokud by tato kauza měla nějaký další vývoj, určitě mě ihned informuje, v případě potřeby Vás mohu zastupovat nebo obhajovat.

OBSAH

Nenalezli jste zde řešení vašeho právního problému?

Zadejte dotaz / poptávku právní služby:
Znění dotazu / zprávy můžete také zaslat v příloze
Nebo rezervujte konzultaci online:

Právní konzultace online v trestních věcech

15001/2 hod
  • Právní konzultace online v trestním právu. Zpravidla se jedná o obhajobu obviněného nebo o zastoupení poškozeného.
  • Konzultaci lze rezervovat ještě dnes, pokud je u příslušného advokáta ještě volný termín. Jinak zpravidla následující pracovní den.
  • Kromě češtiny komunikujeme v anglickém a ruském jazyce (dle výběru advokáta).
Sdílejte článek:
Může policie na svědkovi požadovat odběr DNA?Může policie na svědkovi požadovat odběr DNA?
Policie nemá pochyby, že výbuchy ve Vrběticích mají na svědomí agenti GRU, přesto věc odložila. Podle některých názorů je to fatální pochybení policie a politická hra.Policie nemá pochyby, že výbuchy ve Vrběticích mají na svědomí agenti GRU, přesto věc odložila. Podle některých názorů je to fatální pochybení policie a politická hra.